Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komunikat Wojewody Zachodniopomorskiego

Komunikat

Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2:

  1. zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki;
  2. polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków.

Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie.

Podstawy prawne:

- art. 11 ust. 1, 2 i 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych;

- art. 37 ust. 2 w związku z art. 2 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej;

- art. 54 ust. 1 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

  Wojewoda zachodniopomorski

Tomasz Hinc

Uwaga!!!
W związku z przerwą w funkcjonowaniu przedszkola, rekrutacja do przedszkola zostanie przedłużona proporcjonalnie o 8 dni czyli termin składania kart zapisu dziecka to 08 kwietnia 2020r.
UWAGA!!!
Drodzy Rodzice!
Zgodnie z zaleceniami dnia 12 i 13 marca 2020r. w naszym przedszkolu
NIE BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ ZAJĘCIA
DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE, A JEDYNIE DZIAŁANIA OPIEKUŃCZE.
Od poniedziałku 16 marca 2020r. do 25 marca 2020r.
DZIECI NIE PRZYCHODZĄ DO PRZEDSZKOLI
W załączniku do pobrania wniosek i oświadczenie dla rodziców, którzy
z powodu opieki nad dzieckiem nie będą mogli pójść do pracy.
opis dokumentutypdata

Oświadczenie o sprawowaniu opieki na dzieckiem do lat 8

odt11-03-2020[ Pobierz ]
18 kB

Wniosek o zasiłek opiekuńczy

pdf11-03-2020[ Pobierz ]
248 kB
28 FINAł WOŚP

lightbox

lightbox

lightbox

Życzenia Świąteczne

V-ty Przegląd Poetycki "Dzieci Piszą Wiersze"

V-ty Przegląd Poetycki "Dzieci Piszą Wiersze"

 

W dniu 19.10.2019r. w naszym przedszkolu odbył się już V-ty Przegląd Poetycki "Dzieci Piszą Wiersze". W przeglądzie wzięło udział dziewiętnaście dzieci z całego przedszkola. Każde dziecko wspólnie z rodziną napisało wiersz o tematyce dowolnej, który później recytowało przed publicznością. Gościliśmy także jury w skład którego zasiedli przede wszystkim specjaliści tj. Pani Stanisława Schreuder - koszalińska poetka, autorka wielu tomików wierszy, Pani Maria Stawiarz-poetka ze Świemina również autorka wielu wierszy, Pani Danuta Sawicka - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie, Pani Barbara Grudzień - Przewodnicząca Rady Gminy w Będzinie oraz Radna Powiatowa - Pani Elżbieta Góral.

Celem przeglądu jest promowanie twórczości powstałej ze współpracy dziecka z dorosłym, pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni i fantazji. Pomysłodawczynią  przeglądu poetyckiego w naszym przedszkolu jest Pani Dyrektor Elżbieta Nożykowska, którą wspomagają nauczycielki Anna Szostak, Iwona Formela, Anna Bednarek, Anna Filińska i Klaudia Banaszczak. Warto podkreślić, że z każdego przeglądu zostaje wydany tomik wierszy, który otrzymują na pamiątkę dzieci i zaproszeni goście.

                                                                                                                                                             Opracowała: Anna Szostak

 

lightbox

Jubileusz 45 Przedszkola

Jubileusz 45-lecia Przedszkola „Promyki Bałtyku”

 

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć,

Nauczyłem się w przedszkolu- o tym jak żyć,

Co robić, jak postępować , współżyć z innymi, patrzeć,

odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie świat”

Robert Fulghum

 

4 października 2019 roku dla Przedszkola „Promyki Bałtyku” był dniem szczególnym i wyjątkowym. Placówka obchodziła 45-lecie swojego istnienia.W tej niezwykle barwnej i wzruszającej uroczystości wzięli udział: przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście. Pani dyrektor Elżbieta Nożykowska gorąco powitała wszystkich zebranych, a wśród nich: zastępcę wójta pana Dariusza Markowskiego, panią sekretarz gminy Annę Janiuk, Komisję Oświaty: panią Lucynę Parol, Joannę Banaszczak oraz Panią Agnieszkę Gębura. Obecni byli także dyrektorzy wszystkich szkół i przedszkoli w gminie oraz byłe panie dyrektor Przedszkola, założycielka przedszkola pani Danuta Wojtowicz, Anna Janas oraz Danuta Nowakowska.Wśród nas była również radna powiatu Elżbieta Góral oraz wielu przyjaciół przedszkola.

Jubileusz 45-lecia przedszkola to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości. W przedszkolu zmagamy się z zadaniami, które nie tylko wymagają czasu, ale i wiedzy. Z codziennych radości dzieci budzi się nasza siła. Rzeka życzeń onieśmiela nas, a jednocześnie podwaja siły do pracy, daje poszukującej naturze sens życia i coś, dlaczego warto żyć”- tymi słowami zaczęła swoje przemówienie pani dyrektor Elżbieta Nożykowska. Słowa podziękowań płynęły również do całej społeczności przedszkolnej czyli: dzieci, ich rodziców, nauczycieli, przyjaciół przedszkola, którzy oddali tutaj swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Dzięki ich zaangażowaniu udało się stworzyć przez te 45 lat przedszkole takie, jakie widzimy dzisiaj, wrażliwe na potrzeby dzieci, przyjazne, kolorowe, nowoczesne, otwarte na nowe. Długa jest lista wszystkich tych, którzy na trwałe zaznaczyli się na kartach historii, którzy tworzyli, rozwijali i wspierali „Promyki Bałtyku”. Nazwiska wielu z nich widnieją w kronikach zgromadzonych w archiwum przedszkolnym. Goście mogli również zobaczyć krótkie występy artystyczne w wykonaniu wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola. Radość, energia uchwycona na scenie na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Miłym i wzruszającym akcentem był występ absolwentki przedszkola Wiktorii Banaszczak.

O naszym przedszkolu można mówić wiele i długo. Na przestrzeni lat zmieniło swoje oblicze, miejsce ,strukturę. W istocie jednak pozostało takie samo-jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale jest też częścią naszego życia. Dzisiejsza uroczystość przypomina, że w naszym przedszkolu najważniejsze zawsze było dziecko, duszą przedszkola nauczyciel, a dumą jego absolwenci”. Słowa pani dyrektor Elżbiety Nożykowskiej zakończyły jubileusz, który był niezwykłym wydarzeniem w życiu naszego przedszkola, przywołał wiele wzruszających wspomnień. Ta sentymentalna podróż pozostanie w naszych wspomnieniach i sercach.

 

                                                                                                                                               Opracowała: Iwona Formela

 

VIII Optymistyczny Rodzinny Rajd Rowerowy

VIII Optymistyczny Rodzinny Rajd Rowerowy

 

Do historii przeszedł już VIII Optymistyczny, Rodzinny Rajd Rowerowy do Podamirowa, który odbył się 28 września 2019r. Choć wszyscy obawialiśmy się deszczowej pogody, to jednak nasz rajd cieszy się dobrą pogodową passą, więc i tym razem nie padało i udało nam się wszystkim spędzić mile czas. Ci, których nie było niech żałują, gdyż ominęła ich pyszna grochóweczka Pani Basi, ognisko z kiełbaskami, zabawy i konkursy dla dzieci, a także możliwość popływania rowerami wodnymi i kajakami. Dziękujemy strażakom z OSP Mścice za zabezpieczenie rajdu, a uczestnikom rajdu za wspaniałą zabawę. Wszystkim dzieciaczkom gratulujemy samodzielnego pokonania dystansu oraz zapraszamy na kolejny rajd (maj/czerwiec 2020).

 

WARSZTATY KULINARNE - MASTERCHEFF

Przedszkolny Mastercheff” czyli warsztay kulinarne w przedszkolu

 

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe oraz upodobania żywieniowe, które mogą w przyszłości odbić się negatywnie lub pozytywnie na zdrowiu naszych dzieci. Wiadomo przecież, że prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dziecka.

Nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat, stąd pomysł na zorganizowanie warsztatów kulinarnych, które są kontynuacją realizowanego w w naszym przedszkolu autorskiego programu nauczycielek Karoliny Stawiarz i Anny Szostak pt. „Z ogródka na talerz-żyj zdrowo!”, a przy okazji Dnia Przedszkolaka, stały się także częścią projektu realizowanego przez Zachodniopomorski Oddział OMEP w Koszalinie.

Dnia 26 września do naszego przedszkola zawitały dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Integracyjnego z Koszalina. Spotkanie rozpoczęło się od „jarzynowej” gimnastyki, pamiętając przy tym, że „ruch to zdrowie!”. Następnie dzieci obejrzały ciekawą prezentację dotyczącą zdrowego żywienia. W kolejnej części spotkania zaproszeni goście wraz z naszymi małymi "cheffami" – ekspertami i pod czujnym okiem pań nauczycielek, przygotowywały nie tylko pyszne dania, ale także bomby witaminowe dla swoich małych organizmów tj. arbuzowy torcik, ciasto marchewkowe oraz sok marchwiowo-jabłkowy. Było pysznie, tanecznie, wesoło i zdrowo.

Warsztaty kulinarne odbyły się w ramach projektu z okazji Dnia Przedszkolaka realizowanego przez Zachodniopomorski Oddział OMEP w Koszalinie, do którego należy nasze przedszkole. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili :)

 

Opracowała: Anna Szostak

 

lightbox

 

lightbox

lightbox

lightbox

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )