OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE

OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE”

Nasze przedszkole, to przyjazne przedszkole, tętniące życiem i optymistyczne, promujące zdrowy tryb życia oraz prawidłowe relacje ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym. Realizujemy wiele programów i projektów edukacyjnych, profilaktycznych. W placówce prowadzone są także takie kółka zainteresowań jak: plastyczne, wokalne, małych odkrywców czy sportowo-taneczne.

Dzieci zaradne, rozwijające swoje umiejętności, uśmiechnięte, radosne, otwarte, pogodne, odpowiedzialne i niezależne, a w przyszłości radzące sobie w dorosłym życiu, tego chcemy dla naszych dzieci my- nauczyciele i sami rodzice. Złotym środkiem do osiągnięcia tego celu jest bez wątpienia realizacja ogólnopolskiego programu „Optymistyczne Przedszkole” autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mirelli Nawrot. Chcąc jak najlepiej dla naszych dzieci – przedszkolaków, postanowiliśmy przystąpić do tego programu jako przedszkole, pracownicy i rodzice.

Uroczysta inauguracja przystąpienia do programu odbyła się w czerwcu 2015roku na którą zaproszono władze samorządowe naszej gminy, przyjaciół przedszkola, rodziców i panie dyrektorki zaprzyjaźnionych „optymistycznych przedszkoli” z naszego powiatu. Podczas uroczystości poszczególne grupy z naszego przedszkola zaprezentowały swoje występy artystyczne. Natomiast samej inauguracji dokonała współautorka programu pani Mirela Nawrot, zapoznając wszystkich z ideą i założeniami programu „Optymistyczne Przedszkole”.