WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA "PROMYKI BAŁTYKU" W MŚCICACH

Nasze przedszkole funkcjonuje jedenaście miesięcy w roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30. Jeden miesiąc przeznaczony jest na przerwę urlopową.  W placówce działa 6 oddziałów, do których uczęszcza 137 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Opłata za świadczenie usług opiekuńczo – bytowych wynosi za każdą godzinę 1 zł. (powyżej 5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu), natomiast stawka dzienna za wyżywienie (śniadanie, obiad, drugie śniadanie) – 6,50zł, a za dwa posiłki – 4,50 zł.

NASZA HISTORIA

Przedszkole w Mścicach rozpoczęło swoją działalność w 1974 r. Zajmowało zastępcze pomieszczenia (M-4) w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym. Utworzono jeden oddział mieszany, w którym było 18 dzieci. W miesiącach 07/08 1976r. przedszkole zostało przeniesione do budynku po kapitalnym remoncie i przystosowanym dla jego potrzeb. Dyrektorem była Danuta Milata (Wojtowicz) – do 1986r. W latach 1986 – 1988 na stanowisku dyrektora była mgr Anna Janas. Od 1988 r. dyrektorem przedszkola była Pani mgr Danuta Nowakowska. Od roku 2014 dyrektorem przedszkola jest Pani mgr Elżbieta Nożykowska.

Przez wiele lat przedszkole miało swoją siedzibę w Mścicach na ulicy Koszalińskiej 91, a od 13.12.2010 r. mieści się w nowo wybudowanym budynku na ulicy Szkolnej 1b. Przedszkole usytuowane jest w Mścicach przy Zespole Szkół im. Ludzi Morza, jest to wolno stojący budynek. Budynek jest zaprojektowany w kształcie prostokątnej bryły. Sale zabaw i zajęć są jasne i przestrzenne (60 m2). Przy 4 salach znajdują się łazienki. Przedszkole posiada bogaty zbiór zabawek, materiałów i pomocydydaktycznych, który sprzyja aktywnej zabawie i uczeniu się dzieci. W salach są kąciki tematyczne np. fryzjerski, budowniczy, przyrody wyposażone w różnorodne materiały, pomoce i zabawki.

Priorytety przedszkola